1. dawidmed.com
  2. SEO blog
  3. SEO Podcast
The SEO Playbook by Tomek Rudzki

#024: The SEO Playbook - nowa książka o SEO - Tomek Rudzki

Książek o SEO na polskim rynku jest kilka, za granicą trochę więcej. Przedstawiam Wam nowość w branży SEO - ebook "The SEO Playbook" napisany przez Tomka Rudzkiego z Onely. Tomek opowie o pobudkach, które skłoniły go do napisania książki, opowie co nieco o zawartości i dlaczego warto akurat tę książkę kupić. Zapraszam do wywiadu z autorem, mam nadzieję, jednej z najlepszych pozycji czytelniczych o SEO ostatnich lat!

Listen to "#024: The SEO Playbook - nowa książka o SEO - Tomek Rudzki" on Spreaker.

Rozdziały odcinka

Gość odcinka

Tomek Rudzki - Onely

Autor nowej książki o SEO - "The SEO Playbook". Przygodę z SEO rozpoczął 13 lat temu, gdy wraz ze znajomymi z gimnazjum tworzył strony internetowe i chciał jakoś monetyzować ruch. Zaczął się wtedy wczytywać w kursy na temat SEO, testować różne techniki, ale po pewnym czasie okazało się, że właściwie SEO w takiej formie, w jakiej wtedy funkcjonowało, nie było dla niego. Tomek wrócił do branży, gdy było już "bezpiecznie", właściwie to jest w niej już prawie 5 lat.

Skąd pomysł, aby napisać książkę?

Tomek: Kiedy zapytasz seowca, czy może polecić jakąś książkę o SEO, to będzie miał problem. Wynika to m.in. z tego, że książki szybko się dezaktualizują lub nie poruszają całego spektrum SEO. Ja czasem lubię wracać do książki "Sztuka SEO. Optymalizacja witryn internetowych" autorstwa Erica Enge'a, Stephana Spencera, Jessie Stricchiola, Randa Fishkina, mając jednak świadomość tego, co zmieniło się od momentu jej wydania. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na techniczne SEO, a na ten temat nadal jest mało informacji.

Chciałem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zawsze pisałem artykuły na tematy techniczne. Tym razem chciałem przejść przez taki challenge, kiedy napiszę coś w sposób zrozumiały dla osoby, która jest na początku swojej przygody z SEO.

Podzieliłem to w taki sposób, że sam Playbook składa się z dwóch części. Pierwsza część to checklista w Excelu. Druga część to wyjaśnienie każdego z elementów. Planuję także aktualizację e-booka, co myślę jest wartością dodaną.

Dla kogo jest ta książka?

Tomek: Kiedy szukałem inspiracji do e-booka, bardzo mocno zainspirowałem się kursami na temat programowania. One często zaczynają od bardzo podstawowych rzeczy, przechodząc następnie do rzeczy zaawansowanych. W ten sam sposób chciałem zrobić e-booka. Zaczynam tak naprawdę od podstaw, a później omawiam bardziej zaawansowane rzeczy.

Każda osoba, która czyta książkę może sobie wybrać, czy chce ją czytać od deski do deski, czy wybrać dowolny element checklisty. Dzięki temu z książki mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

W jakim formacie będzie wydany e-book?

Tomek: E-book wydany będzie w formacie PDF. Nie planuję, przynajmniej na chwilę obecną, wydawać książki drukowanej. Wartością jest dla mnie możliwość aktualizowania e-booka i dostarczenia jej czytelnikom.

Książka jest w języku angielskim.

Co zawiera "The SEO Playbook"?

Tomek: Spis treści e-booka znaleźć można tutaj: table_of_contents.pdf

Jaka jest cena książki?

Tomek: Cena e-booka to 39 USD w pierwszej fazie. Dla słuchaczy podcastu mamy kod rabatowy "seofridays" dzięki któremu będzie można kupić e-booka za 29 USD. Kod ważny jest przez dwa tygodnie od daty premiery (data zostanie podana wkrótce).

To tylko wycinek. Całość naszej rozmowy, oraz linki do materiałów o których mówimy, znajdziesz w nagraniu na YouTube, Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify i w innych aplikacjach do słuchania podcastów!

Partner Podcastu

UpContent


🎙️ #SEOFridays Podcast

☑️ Facebook: https://www.facebook.com/seofridays/
☑️ Twitter: https://twitter.com/seo_fridays

Komentarze

Zapraszam do kontaktu!

W celu nawiązania współpracy wypełnij formularz. W ciągu 24 godzin skontaktuję się z Tobą.